HAVUZ

Didim Havuzculuk 10 yılı aşkın süredir, müşterilerine teslim ettiği onlarca havuz yapımı proje ve uygulamaları ile havuz yapım sektöründe Didim ve çevresindeki en deneyimli havuz yapım firmasıdır. Uzun yıllardır beraber çalışan uzman kadrosu ile bu deneyimi kaybetmeden, sürekli geliştirmektedir. Didim Havuzculuk, özellikle, havuz yapımlarında kişilere, oteller, moteller ve diğer tüm turistik işletmeler başta olmak üzere belediyeler, devlet kurumları ve özel firmalara, özgün ve özelleştirilmiş yüzme havuzu, süs havuzu projeleri bilinen ve ön plana çıkan bir havuz yapım firmasıdır. Havuz yapımında ilk mühendislik projeden çizgisinden, müşteri teslime kadar her detayı ile anahtar teslim yüzme yapım projeleri tamamlamaktayız. Didim Havuzculuk, sadece bir havuz müteahhiti değil hayalleri gerçeğe çeviren projeden, tasarıma, tasarımdan uygulamaya tam anlamı ile bir havuz yapımı mühendislik firmasıdır.

Açık Mekan Yüzme HavuzlarıKapalı Mekan Yüzme HavuzuÇocuk ve Animasyon HavuzlarıJakuzili HavuzlarJakuzi ve Masaj SistemleriŞok HavuzlarıThalasso Terapi HavuzlarıTermal HavuzlarOlimpik HavuzlarYarı Olimpik HavuzlarEğlence HavuzlarıSüs ve Doğal HavuzlarHavuz EkipmanlarıHavuz Dezenfeksiyon SistemleriHavuz Kaplama Malzemeleri ve Havuz Aksesuarları uygulamalarını en güncel teknolojiyle müşterileri ile buluşturmaktadır. Firmamız söz konusu uygulamalarda Türk Standardı, Alman DIN normu, İngiliz SPATA ve Amerikan NSPI normlarına uymaktadır.

 

Tüm havuzlar mekana ve kullanıcıların tercihlerine göre tasarlanmakta, projelendirilmekte ve inşaat uygulamaları gerçekleştirilerek müşteriye teslim edilmektedir. Mekanik ve dezenfeksiyon sistemleri ile uygulama kaliteleri arttırılarak, havuzların sağlık ve güvenlik yönünde tam donanımlı olarak müşterilere teslim edilmesi amaçlanmaktadır. Ayrıca servis ve bakım hizmetleri de sunulmaktadır.

 

Bir Havuz Yaptırmak İsteyen Kişilerin İlk Öğrenmesi Gereken 5 Şey

Bir işletme sahibi, bir site yöneticisi veya sadece arka bahçenizde bir havuz yaptırmaya karar vermiş biri olun. Gerçek şu ki havuz yapımı konusunda her sene pek pratik yapmadığımız bir konu olduğundan, pek çok insan açıkçası bu konuda yanlış yola girmektedir. Bu anlaşılabilir; sonuçta “Havuz Nasıl Yaptırılır?” konusu şu anda ülke çapında herhangi bir lise müfredatının parçası değildir.

Ancak her köşede bilginin bol olduğu bir çağda yaşıyoruz. Ve bu tür bilgiler artık herkesin kullanımına açıkken, bugünün havuz yapım müşterisi 5 yıl öncekine hiç benzemiyor. Bununla birlikte, bilginin daha fazla mevcudiyeti, onunla birlikte havuz alışverişçisine daha fazla sorumluluk getirir.

Öncelikle bilmeniz gerekenlerden başlayalım;

  • Havuz ile ilgili olabilecek tüm tarafların nasıl bir havuz istediğini bilmeniz gerekir.
  • Yaptırmak istediğiniz havuz hakkında sizin için EN önemli olanı bilin ve ayıklayın.
  • Havuz yapımında sizin için EN önemli olması gerekenleri bilin.
  • Gerçek bütçenizi bilin.
  • Yüzme havuzu, süs havuzu, beton, vinil astar ve fiberglas yüzme havuzları arasındaki genel farkı bilin.

1. Kendinizi Tanıyın (İlgili Tüm Taraflar) Nasıl Bir Havuz Yaptırmak İstiyorsunuz?

Muhtemelen bu konunun çok basit ve kulağa gereksiz geldiğini düşünüyorsunuz ama inanın değil. Aslında, işletmenize veya arka bahçenize nasıl bir havuz yaptırmak isteceğinizi bilmek, oldukça pahalı bir projenin ne olacağı konusunda sağlam ve acele kararlar vermeme yeteneğinizin anahtarıdır.

Didim Havuzculuk olarak, havuz istediğini bilenlerin, sadece bugün değil, yıllar sonra da ihtiyaçlarını karşılayacak doğru seçeneklerle doğru havuzu seçmelerine yardımcı oluyoruz. Fakat havuzu kullanacak kişi sadece siz değil iseniz tüm tarafların(!) görüşü önemlidir. Bu sebeple müşterileriniz, aile havuzu olacak ise eşinizin, ailenizin diğer fertlerinin de görüşlerini alarak hareket etmek size en doğru havuzu yaptırmak için bize de çok yardımcı olacaktır.

2. Havuz Yapımında Sizin İçin En Önemli Şeyin Ne Olduğunu Bilin.

Düşük bakım? Estetik? Özgünlük? Garanti? Tasarlanabilirlik? Oyun alanı? Su özelliği vs vs?

Bunlar, havuz müşterilerinin havuzlarının nasıl olmasını istediklerini düşünürken normalde sahip oldukları birkaç ortak hedeftir. Bu nedenle her havuz müşterisi, havuzları hakkında kendileri için neyin önemli olduğunu düşünmeli ve ardından havuz yapımcısı firma ile görüşmeden önce bunları derecelendirmelidir.

Bunu yaparak, doğru seçeneklerle doğru havuza odaklanma becerinizin büyük ölçüde artacağına emin olabilirsiniz.

3. Havuz Yapımcısı Hakkında Sizin İçin EN ÖNEMLİ OLAN ŞEYİ BİLİN.

Anahtar teslimi mi arıyorsunuz? Yalnızca en düşük fiyata mı odaklanıyorsunuz? Kararınızda kalite ve işçilik ne kadar devreye giriyor? Bunlar, her havuz müşterisinin bir havuz yapım uzmanı ile tanışmadan önce cevaplaması gereken inanılmaz derecede önemli sorulardır. Aslında, fiyat sorusunun, havuzu yaptırmak isteyenlerin kendilerine soracakları belki de en önemli soru olduğuna inanıyoruz.

Bunun nedeni, bir tüketicinin yalnızca fiyat odaklı olması durumunda, tahminler için evlerine bir grup havuz teknisyeninin gelmesine bile gerek kalmamasıdır. Ve dürüst olmak gerekirse, havuz yapımı kararı alanların en büyük endişelerinin en düşük fiyatı almak olduğunu söylediklerinde muhtemelen onlara göre şirket olmadığımızı söylüyoruz. Çünkü en ucuza en iyi işçilik ile en yüksek kaliteyi vermek mümkün değildir. Bütün fikir çelişkilidir ve bir iş yürütürken basitçe bu istek mümkün değildir.

Yıllar boyunca binlerce yüzme havuzu tahmini verdik ve bunların çoğunda şirketimiz, teklifin ne kadar olduğu konusunda en ucuz teklif olmadı. Bununla birlikte, bu süre zarfında rekabet ettiğimiz havuz şirketlerinin yaklaşık %60’ının da iflas ettiğine de şahit olduk.

Gerçek şu ki, şirketler uzun ömür sağlamak ve yolda büyük hizmet sunabilmek için kar yapmalıdır. Bu yüzden lütfen yüzme havuzunuz için mimar, mühendis ve müteahhit arıyorsanız bu soruları göz önünde bulundurun. Siz ve aileniz için en iyi havuz yapım firmasını bulmaya çalışırken önceliklerinizi bir kenara yazın ve bu önceliklerin pusulanız olmasına izin verin.

4. Havuz Yapımına Ayırdığınız Gerçek Bütçenizi Bilin.

Bütçe konusunda anahtar şu ki, ev sahibi olarak, havuz yapım fiyatları almaya başlamadan önce finansmanınızı düzenli hale getirmek için zaman ayırın. Bu nedenle, ev sahiplerine havuz yapım uzmanı ile baş başa bir masa da oturmadan önce finansman kaynaklarınızı araştırmalarını şiddetle tavsiye ediyoruz. Bunu yaparsanız ne sizin ne de onların zamanının boşa gitmeyeceğine sizi temin ederiz.

5. Yüzme Havuzu, Süs Havuzu, Beton, Vinil Astar ve Fiberglas Havuzlar Arasındaki Genel Farkı Bilin.

Genel olarak, farklı havuz türlerine artıları ve eksileri açıklamak söz konusu olduğunda, internetteki havuz firmalarının önyargılı olduğunu görüyoruz. Gerçek şu ki, vinil astar veya fiberglas havuzlar betonarme yüzme havuzları gibi olamazlar. Bu tip havuzlar çoğu tüketicinin ihtiyaçlarını ve beklentilerini karşılayacak havuz türleri değildir.

Bir işletme, site yöneticisi veya ev sahibi olarak, bir havuz yapımı veya havuz yapım hizmeti satın alımı için tahmin almadan önce her bir havuz türünün artıları ve eksileri hakkında farklı bir fikre sahipseniz, gelecek günlerde ihtiyaçlarınızı karşılayacak havuz türü konusunda daha mantıklı kararlar verebileceksiniz. Bu nedenle, farklı havuz türleri hakkında detaylı araştırma yapmaktan çekinmeyin.

Yüzme havuzu yapımı hakkında daha detaylı bilgi almak için lütfen yüzme havuzu yapım bölümümüzü buraya tıklayarak ziyaret edin.

Havuz yapımı denince akla ilk gelen yüzme havuzları olsa da süs ve peyzaj havuzu yapımları da farklı ihtiyaçlar ve farklı bakış açıları gerektirir. Süs ve peyzaj havuzu yapımı hakkında daha detaylı bilgi almak için süs ve peyzaj havuzu yapımı bölümümüzden bilgi alabilirsiniz.

Kandırılmadan Havuz Yapım Firması ve Havuz Müteahhidini Nasıl Seçebilirsiniz?

Didim Havuzculuk olarak müşterilerimizin pek çoğu ilk defa havuz yaptıran kesim oluyorlar. Fakat bazen de havuz sahibi olan fakat yapılan işten memnun olmayan sahip oldukları havuzları düzgün hale getirmeye çalışan hatta tekrar yaptırmak isteyen bir önceki havuz yapım müteahhidinden oldukça mutsuz kalmış kişiler oluyorlar.

Bunun yanında zaman zaman da Türkiye’nin her köşesinden havuz kurulumundan ve havuz yapım yüklenicisinden memnuniyetsizliğini ifade eden insanlarda e-postalar alıyoruz.

İster beton havuz, ister yer üstü havuzu, ya da bir süs havuzu olsun, işletme veya ev sahiplerinin arazilerini emanet edecek doğru havuz yapım müteahhidini seçmeleri için yalnızca bir şansları vardır.

Ama ne yazık ki araştırma ve sorulara rağmen bu seçim kötü olabiliyor.

Geçmişte havuz yapım müteahhidinizi nasıl doğru seçeceğiniz konusunda birçok makale yazmış olsak da, bugün herkese havuz yaptırmak isteyenler tarafından takip edildiğinde kesinlikle büyük bir fark yaratacak basit bir teknik/tavsiye vermek istedik.

Ve bu tavsiye nedir?

Uzun lafın kısası, her şey referanslara bağlıdır.

Şimdi, “Evet, zaten havuz müteahhidimizden referans istemeyi biliyordum” demeden önce, bunun sadece referans istemekten daha fazlası olduğunu anlayın. Aslında, işte doğru yaklaşım:

Havuz Yapım Yüklenicinizden Önceki Çalışmaların Referanslarını Doğru Şekilde Nasıl İsteyebilirsiniz?

Havuz yapım talepleriniz ve havuz yapım projeniz için fiyat teklifi veren bir havuz müteahhidiniz olduğunu varsayalım. Ona referans listesini sormak yerine, önce şu basit soruyu sorun:

Son Üç Senede Kaç Havuz Yaptınız?

Basit soru, değil mi? Ama şu var ki, her havuz firması yetkilisi size bu sorunun cevabını çabucak söyleyecektir.

Şimdi, yüzme havuzu müteahhidi size geçen yıl kaç havuz yaptıklarını söyledikten sonra, bir sonraki sorunuza geçelim:

O zaman bu referans listenizi görebilir miyim?

Yüklenicinin 2019 ila 2021 arasında 20 havuz yaptığını söylediğini varsayalım.

Durum buysa ve yalnızca 10 referans alıyorsanız, bu aslında tek bir anlama gelir: %50 memnuniyet oranı.

Bu ihtimaller hakkında ne hissedersiniz?

Elbette mahremiyet nedeniyle isim verilmemesini anlayabiliriz. Fakat %50 oranı da çok ta mahremiyet ile ilgili olmayacaktır. Çok ünlü gizli kalmasını istediklerinden dolayı pek çok kişi referans olarak aranmak istemeyeceklerdir. Bu doğaldır. Ancak listenin yarısı kadar olmayacağı da açıktır.

Bir havuz yapım firması ve havuz müteahhiti size yaptığı havuz sayısından çok çok az sayıda referans vermeyi teklif ederse muhtemelen yanlış bir havuz yapım firması seçmek üzeresiniz. Bu basit tavsiye inanın en doğru ve güvenilir havuz yapım firmasını tercih etmek için çok işe yarayacaktır

Hızlı iletisim
  • +90 538 297 62 03
  • +90 538 297 62 03
  • info@didimhavuzculuk.com
Kalite ve Güvenin Tek Adresi
Hızlı iletisim