Bakım

Yüzme havuzlarının sezona hazırlanması ve hijyenik koşulların tam anlamıyla sağlanabilmesi için ihtiyaç duyulan ekipmanlar tedarik edilmeli, güvenli ve sağlıklı bir havuz işletmesine sahip olmak için havuz bakımı ihmal edilmemelidir. Havuz dezenfeksiyon, servis ve bakım çalışmalarımızla birlikte hizmetinizdedir. Havuz bakımında dikkat edilmesi gereken en önemli konular aşağıda sıralanmıştır:

Havuz dolumu öncesi havuz duvar ve taban temizliği yapılmalı, dolum öncesi gerekli havuz kimyasalları uygulaması yapılmalıdır.

Dolum sonrasında havuz suyu içeriğinin değerleri kontrol edilmeli, etkin dezenfeksiyon için havuz kimyasalları uygun dozlarda kullanılmalıdır.

Günlük, haftalık ve aylık bakım planları yapılmalıdır.

Filtrelerin durumu, filtre dolgusu, ve ters yıkama işleminin düzgün çalışıp çalışmadığı kontrol edilmelidir. Filtrelerin ve yardımcı ekipmanların temizliği gerçekleştirilmelidir.

Havuz tesisatında kullanılan tüm makine ve ekipmanların bakımı yapılırken elektrik tesisatı kontrolü yapılarak kaçak denetlenmesi yapılmalıdır.

Su sirkülasyonunda görev alan ekipmanlar ve kimyasalların havuza verildiği bağlantı noktaları tek tek kontrol edilip, temizlenmelidir.

İnsan sağlığı riske atılabilecek bir unsur değildir, söz konusu havuz olduğunda atılan her yeni adımda sağlıklı koşullar her zaman ön planda olmalıdır. Sağlık genelgesinde yer alan, güvenilir bir havuz için istenen tüm standartlar sağlanmalıdır ve havuz servisi, bakımı, havuz kurulumu işlemleri için uzmanlardan yardım alınmalıdır. Günlük, haftalık ve aylık bakımların yanında yıllık bakım çalışmalarına önem vermenizi öneriyoruz. Havuz bakımı ile ilgili ihtiyacınız olan her türlü detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

DİDİM HAVUZCULUK BAKIM PAKETLERİ :

 Günlük Havuz Bakımı :

YANINDAYIM Paketi :  Haftada 3 gün bakım yapılır.

Haftalık Havuz Bakımı :

TAKİPTEYİM Paketi : Haftada 1 gün bakım yapılır.

Aylık Havuz Bakımı :

KONTROLDEYİM Paketi : Ayda 1 gün bakım yapılır.

SEZON HAZIRLIĞI :

Havuzun bahar ve yaz ayları için hazırlanmasıdır. Kış boyunca çalışmayan, kapalı kalan havuzun temizlenmesi, ekipmanların bakımının yapılması, tekrar doldurularak çalışır hale getirilmesidir. Tüm bu işlemler Pekcan Havuz personeli tarafından yapılmakta size ise ; sadece yüzmenin keyfini çıkarmak kalmaktadır.

KIŞ BAKIMI ( KIŞLAMA ) :

Yaz bitip , havalar soğumaya başladığında havuzunuzu kış için kapatmak isteyebilirsiniz. Kış kapatmaları, havuzunuzu kullanımda olmadığı zamanlarda sert hava koşullarından , yosun ve bakteri oluşumundan korur, ayrıca olası kaza ve oluşumlarını da engeller. Eğer havuzunuzu kapatmaya karar verdiyseniz ve uzun kış sezonunda havuzunuzu en iyi nasıl koruyacağınız öğrenmek istiyorsanız, havuz kapatma hizmetiniz için Pekcan Havuz’u arayabilirsiniz.

Yüzme Havuzu Bakımı Hakkında Diğer Merak Ettiğiniz Sorular;

Yüzme Havuzlarında Su Dolum Sürecinde Neler Yapılır?

Hızlı iletisim
  • +90 538 297 62 03
  • +90 538 297 62 03
  • info@didimhavuzculuk.com
Kalite ve Güvenin Tek Adresi
Hızlı iletisim